Krajské kolo v přespolním běhu

závodníci se utkali v krásném prostředí biatlonového areálu Bedlina v Bystřici p.H. Účastníky přeborů byla vždy dvě družstva děvčat a hochů z každého okresu Zlínského  kraje v příslušné  věkové kategorii (mladší a starší žákyně a žáci, dorostenky a dorostenci);  na tratích 1 500 m, 3 000 m a 5 000 m bojovali atleti nejen o palmu vítězství, ale v kategorii dorostenecké rovněž o postup do republikového finále.  Celkem se krajského závodu zúčastnilo 29 družstev, která reprezentovala osmnáct škol z našeho regionu. K vidění byly skvělé individuální výkony a celou atmosféru přespolního běhu orámovalo i nádherné počasí a bezchybná organizace ze strany pořadatelů ze ZŠ Bratrství Čechů a Slováků Bystřice p.H.     Účast na republikovém finále v Hradci Králové si vybojovaly dívky Gymnázia F. Palackého Valašské Meziříčí a hoši ze SPŠ strojnické Vsetín, všem dalším medailistům patří gratulace. Soutěž se konala za finanční podpory Zlínského kraje a Krajské rady Asociace školních sportovních klubů ČR Zlínského kraje. Děkuji všem účastníkům za výborné výkony a férové sportovní soupeření, organizátorům za perfektní zajištění podmínek závodů a vítězům přeji co nejlepší výsledek při republikových závodech.

Mgr. Svatava Ságnerová

Krajská rada AŠSK ČR Zlínského kraje